
Dzięki nowoczesnej i innowacyjnej sieci światłowodowej Stansat zapewnia swoim klientom doskonałą jakość usług – superszybki Internet i bogate pakiety telewizyjne
NOWOCZESNA TECHNOLOGIA W STANSACIE
Rozmowa z Eweliną Wroniecką – przedstawicielką telewizji kablowej Stansat
Jakie korzyści ze zmiany sieci starego typu – z przewodami miedzianymi – na sieć światłowodową będą mieli klienci Stansatu?
Teraz możemy zaproponować dużo szybszy Internet. W naszej ofercie właśnie się pojawił pakiet z Internetem o prędkości 200 Mbps, a stosowana technologia pozwala na udostępnienie pakietu o prędkości nawet do 10 Gbps.
Prędkość idzie w parze z jakością?
Światłowód to gwarantuje, zarówno w wypadku dostępu do Internetu jak i telewizji cyfrowej. Kable światłowodowe, w odróżnieniu od miedzianych, nie wymagają urządzeń pośrednich, czyli wzmacniaczy sygnału. Bezpośrednie światłowodowe połączenie pomiędzy domem czy budynkiem wielorodzinnym a naszą stacją czołową sprawia, że nie ma ryzyka utraty sygnału, ponieważ wyeliminowane zostały słabe punkty instalacji miedzianych.
Czy wszyscy klienci Stansatu mogą skorzystać z sieci światłowodowej?
Światłowód doprowadziliśmy do osiedli mieszkaniowych i domów jednorodzinnych. W miejscowościach o mniejszej gęstości zabudowy, z uwagi na duże odległości, nie ma możliwości budowy sieci światłowodowej. W tych miejscach usługi świadczymy drogą radiową z nadajników podłączonych również do sieci światłowodowej.
Gdzie jest dostępna światłowodowa sieć Stansatu wybudowana w ramach projektu?
W Duchnicach, Kręczkach-Kaputach, Wolicy, Radzikowie i Strzykułach oraz na osiedlu Pass w Błoniu. Mieszkańcom Domaniewka, Gołaszewa, Białut, Białutek i Błonia-Wsi proponujemy zaś dostęp radiowy w paśmie licencjonowanym.
Co odbiorcom daje pasmo licencjonowane?
Usługa ta zdecydowanie różni się od podłączanej w ogólnodostępnym paśmie 2,4 i 5 GHz popularnej „radiówki”. Pasmo licencjonowane oznacza, że transmisja odbywa się na częstotliwościach używanych wyłącznie przez STANSAT. Nikt inny nie nadaje w tym samym paśmie, wyeliminowaliśmy więc zakłócenia i ewentualne przerwy w transmisji.
Jaki wpływ mają światłowody na odbiór sygnału drogą radiową?
Podłączenie nadajników do sieci światłowodowej skróciło odcinek, na którym sygnał przesyłany jest drogą radiową, co zmniejsza niemal do zera liczbę awarii i jednocześnie poprawia jakość pracy nadajników radiowych.
Czy potrzebny jest dodatkowy sprzęt, żeby skorzystać z sieci światłowodowej?
Niezbędne urządzenia, w tym terminal światłowodowy, udostępniane są w ramach opłaty abonamentowej.
Sieć światłowodowa spowoduje wzrost ceny abonamentu? A może obniży?
Nie spowoduje wzrostu ceny abonamentu, co więcej: pozwala korzystać z usługi o dużo lepszej jakości, z szybszego Internetu i bogatszych pakietów telewizyjnych, a wszystko to w atrakcyjnych cenach.
Czy mieszkańcy budynków oddalonych od centrum też skorzystają z wprowadzenia technologii światłowodowej?
Oczywiście! W wypadku rozwiązań światłowodowych większe odległości nie wpływają na jakość sygnału. Dzięki światłowodom możemy podłączyć domy oddalone o kilka czy kilkanaście kilometrów od stacji czołowej bez pośrednich urządzeń wzmacniających sygnał. Nie ma więc urządzeń, które mogłyby ulec awarii, nie ma też ryzyka pogorszenia sygnału przy złej pogodzie czy przerwach w dostawie prądu na trasie kabla światłowodowego. Sieć światłowodowa jest obecnie najdoskonalszym rozwiązaniem do przesyłu sygnału telewizyjnego oraz internetowego. I dlatego korzysta z niej Stansat.
Więcej informacji znajdziecie Państwo u naszych Doradców Klienta
Piotr tel. 882-833-522 [email protected]
Karol tel. 500-379-016 [email protected]
Ilość podłączeń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej jest ograniczona. Zachęcamy do kontaktu z naszymi Doradcami.